Jak zbudować domek letniskowy z OSB?

Jak zbudować domek letniskowy z OSB?

Domki letniskowe z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Coraz chętnie w wolnej chwili uciekamy za miasto albo szukamy wytchnienia w ogródkach działkowych. Otoczenie naturą możemy odpocząć po tygodniu na wysokich obrotach oraz zebrać siły na kolejny. Budowa domku letniskowego kojarzy się raczej z dużymi kosztami. Nic bardziej mylnego a wszystko to za sprawą płyty osb.

Szybka budowa domku letniskowego z płyty OSB

Domek letniskowy z osb ma wiele zalet – przede wszystkim jest o wiele tańszy od tradycyjnej konstrukcji oraz montaż nie zajmuje wiele czasu. Dzięki temu przy niewielkim nakładzie finansowym bardzo szybko możemy szukać schronienia przed słońcem wewnątrz niego. I może sama izolacja budynku jest mniejsza niż w takim murowanym, to jednak oszczędność kosztów oraz fakt, że raczej spędzamy na działce miesiące letnie zdecydowanie przemawia za tym rozwiązaniem.

Płyta uniwersalna – płyta osb

Płyty z obs są materiałem uniwersalnym – to także ich duża zaleta. Z nich może być wykonany szkielet budynku, ściany a także podłoga osb. Najpopularniejszym wyborem do dachu i podłóg jest płyta frezowana, czyli łączona na pióro. Dzięki temu te elementy będą maksymalnie szczelne. Takie rozwiązanie świetnie sprawdzi się także jako dach, który pokryje domek na działkę z płyt OSB. Dodatkowym ułatwieniem podczas montażu będą profile sufitowe oraz narożniki. Do budowy ściany osb należy wybrać płyty o odpowiedniej grubości, tu zalecane są te minimum 12 milimetrowy.

Zdaj się na specjalistę

Oczywiście dom z płyt można wykonać samodzielnie. Jednak, jeśli majsterkowanie nie jest naszą mocną stroną warto zdać się na specjalistów. Odpowiednie łączenie płyt osb jest bardzo ważne z punktu trwałości i szczelności konstrukcji. Warto jednak powierzyć to w ręce fachowców. Jeśli jednak sami chcemy się podjąć tego zadania warto skorzystać z gotowych rozwiązań. Składy budowlane zarówno w większych miastach jak Warszawa a także okolicach jak Pruszków, mają w swojej ofercie zestawy do montażu płyt, co zdecydowanie ułatwia pracę.

Zobacz również:

Jak wybrać płytę OSB na podłogę?