BOLIX

BOLIX
bolix

Bolix to kolejny z wiodących producentów chemii budowlanej, którego produkty znajdziecie w sklepie MW-Dom. Marka, działająca na rynku od 1991 roku, specjalizuje się w produkcji systemów elewacyjnych, w tym farb, tynków, klejów oraz podkładów tynkarskich. W katalogu Bolix nie zabrakło również farb przeznaczonych do wnętrz, a także artykułów glazurniczych.

Bolix tynki i farby elewacyjne

Jednymi z najbardziej znanych produktów Bolix są tynki. W naszej ofercie znajdziecie tynki elewacyjne o rożnej strukturze i kolorystyce, a wśród nich: tynki silikonowe, dekoracyjne, mineralne, silikatowo-silikonowe, czy strukturalne tynki rolkowe. Doskonale sprawdzają się przy wykonywaniu wypraw cienkowarstwowych, które cechuje estetyka i ponadprzeciętna trwałość. Niektóre z dostępnych tynków można zastosować także wewnątrz budynków.

Bolix oferuje również szeroki wybór farb elewacyjnych o bardzo dobrych właściwościach hydrofobowych. Produkty dostępne są także w wersjach wzbogaconych zabezpieczeniem mikrobiologicznym, przeciwdziałającym wykwitom mchu. Co więcej – farby elewacyjne Bolix doskonale sprawdzą się w niesprzyjających warunkach atmosferycznych, zachowując swą pierwotną estetykę.

Materiały do ociepleń Bolix

W ofercie marki Bolix znajdziecie także wiele materiałów przeznaczonych do ociepleń. Wśród nich na uwagę zasługują kleje stosowane zarówno do izolacji ze styropianu, jak i z wełny. Zaprawy wykorzystywane są do wykonywania warstw zbrojnych oraz do izolowania ścian z podłożem mineralnym. Kleje dyspersyjne, jakie również oferuje Bolix, cechują się doskonałą przyczepnością do podłoża i uniwersalnym zastosowaniem wewnątrz i na zewnątrz budynku.

Materiały ociepleniowe Bolix to także siatki zbrojące z włókna szklanego, produkowane w różnych gramaturach, przypadających na 1 metr kwadratowy powierzchni. Dostępne wersje to: 158/S, 174/S oraz 335/P. Siatki wyróżnia elastyczność oraz odporność na uderzenia. Mogą być stosowane w systemach ociepleniowych marki Bolix oraz w systemach izolacji termicznej zgodnych z technologią ETICS.