URSA

Nie znaleziono produktów, których szukasz.
URSA
ursa

Firma Ursa powstała w roku 1949, w Polsce jednak pojawiła się w 1997 roku. W 2017 roku stała się natomiast częścią Grupy Xella (Xella Group), która jest międzynarodowym liderem w dostawie energooszczędnych rozwiązań służących budownictwu. To wieloletnie doświadczenie, wiedza, a także nieustanne dążenie do rozwoju pozwala firmie ulepszać produkty, które usatysfakcjonują nawet najbardziej wymagających klientów.

Ursa jest wiodącym producentem wełny mineralnej i polistyrenu ekstrudowanego (największy producent w Europie) oraz dystrybutorem, który zajmuje się najwyższej jakości materiałami służącymi izolacji termicznej, a także akustycznej. Izolację tego typu stosuje się w budownictwie przemysłowym, usługowym, mieszkaniowym oraz ogólnym.

Izolacja termiczna budynków materiałami marki Ursa

Marka zapewnia kompleksowe rozwiązania w kwestii izolacji całego budynku: od dachów, przez ściany, aż po podłogi. Materiały izolacyjne Ursa zapewniają znakomitą cyrkulację powietrza, ponadto doskonałą higienę, a do tego są nieszkodliwe dla zdrowia.

Wełna Ursa to doskonały materiał wykorzystywany do izolacji termicznej, który utrzymuje ciepło w zimniejszych porach roku, a latem pozwala cieszyć się ożywczym chłodem. Wełna mineralna Ursa i każdy inny produkt izolacyjny marki cechuje bardzo niski współczynnik przewodzenia ciepła (Lambda).

Izolacja akustyczna i maty izolacyjne Ursa

Wełny firmy Ursa są miękkie, sprężyste, dzięki czemu znakomicie wypełniają przestrzenie, co znacznie zmniejsza ryzyko występowania tak zwanych mostków termicznych (miejsca w przegrodzie cieplnej, gdzie przewodnictwo cieplne jest zdecydowanie większe niż w pozostałej jej części).

Oprócz wełny mineralnej, w bogatej ofercie firmy Ursa znaleźć można także doskonałe maty izolacyjne, między innymi Ursa Platinum 32. Materiały izolacyjne marki Ursa oprócz izolacji termicznej świetnie sprawdzają się również w izolacji akustycznej. Cechują je dobre właściwości dźwiękochłonne, dzięki którym hałas nie może przedostać się z zewnątrz do środka.