CERTUS

Nie znaleziono produktów, których szukasz.
CERTUS
certusFirma Certus powstała w 2003 roku. Jest jedynym polskim producentem takich materiałów budowlanych jak: płyty tarasowe, kostka brukowa Certus, prefabrykaty betonowe, bloczki fundamentowe Certus, a także produkty infrastrukturalne. Płytki, kostki i Certus bloczki to materiały gwarantujące trwałość, solidność i wysoką jakość.Produkty z oferty firmy Certus tworzone są w zgodzie z najbardziej wartościowymi i aktualnymi trendami architektonicznymi i rynkowymi. Stają się nawet poniekąd pewną inspiracją dla projektantów, gdyż doskonale odpowiadają na potrzeby i oczekiwania inwestorów, a także indywidualnych użytkowników.

Bloczek betonowy Certus

Wraz z rozpoczęciem działalności firmy Certus, uruchomiona została produkcja najbardziej pożądanego na rynku bloczka fundamentowego - Certus bloczek betonowy. Przez lata zakład unowocześniano, dzięki czemu obecnie produkcja odbywa się na najnowocześniejszej i w pełni zautomatyzowanej linii produkcyjnej. Takie warunki pozwalają stworzyć niezwykle wytrzymały (wytrzymałość wyższa od deklarowanej) bloczek betonowy Certus.Bloczek betonowy Certus składa się z dwóch warstw betonu: dekoracyjnej oraz konstrukcyjnej. Dekoracyjna część wyróżnia się gładką powierzchnią, która barwiona jest na czerwono (znak rozpoznawczy bloczków firmy Certus). Ponadto krawędzie bloczków są zaokrąglone, dzięki czemu murarzom znacznie łatwiej, wygodniej, bezpieczniej i szybciej pracuje się z bloczkiem betonowym Certus.

O firmie Certus

Zakład Certus to jedyna warszawska fabryka materiałów nawierzchniowych. Znajduje się w odległości około 6 kilometrów (w linii prostej) od Placu Zamkowego i dysponuje swoją własną bocznicą kolejową. Umożliwia to sprowadzanie kruszyw z Dolnego Śląska, które cechuje najwyższa jakość.Ciekawostką jest, iż fabryka Certus umiejscowiona jest na warszawskim Żeraniu. Budynek, w którym się mieści, to dawna Cementownia Warszawa, którą w 1952 roku zaprojektował wybitny modernistyczny architekt - Marek Leykam. Pierwsze bloczki fundamentowe wprowadzone zostały na rynek w 2003 roku, pierwsze systemu nawierzchniowe własnego projektu w 2008 roku, a pierwsze autorskie wielkopowierzchniowe płyty betonowe w surowej, post-przemysłowej estetyce pojawiły się na rynku w 2012 roku.